Млади, рецимо ДА здрављу! – Припрема за посету Румунији

У оквиру Еразмус+ пројекта размене младих под називом „Млади, рецимо ДА здрављу“, у коме наша школа учествује као партнер, заједно са Средњом школом Словенска Бистрица из Словеније и Техничко-саобраћајном школом Баја Сприје из Румуније, тим ученика наше школе припрема се да у пратњи једног наставника посети румунску школу у оквиру прве пројектне размене.
Тим је почео са радом у другом полугодишту, а неке од резултата састанака тима моћи ће да се виде кроз постере окачене у ходницима школе. Са вршњацима из партнерских школа се за сада упознају посредно, кроз онлајн групе и размену фотографија тимова, а ускоро ће имати прилику и да се упознају уживо када ће се кроз дружење бавити важним животним темама.
Пројекат воде професорке Весна Јевтић и Јелена Танасковић, уз подршку помоћнице директора Слађана Вукосављевић и професорке физичког васпитања Кристинке Марковић. У пројекат су укључени ученици II године прехрамбене смене.
Пројекат се бави здравим обрасцима живота, с посебним освртом на здраву исхрану и бављење спортом.