ИСТОРИЈСКА ШЕТЊА БЕОГРАДОМ

У петак, 2.фебруара 2024.године ученици и професори прехрамбене смене наше школе имали су предивну прилику да се у вођеној тури прошетају Београдом и сазнају многе историјске и културне појединости о нашем главном граду.

Повећа група састала се на Тргу Републике. Водич  је био наш професор историје, Витомир Станковић, који је са лакоћом, уз пуно детаља, говорио о многим дешавањима у Србији и Београду током неколико векова. Богата историја, традиција,култура нашег народа,испричана је са љубављу, вером и надом да ћемо очувати наше историјско и културно наслеђе.

Од почетне станице, испред споменика Кнезу Михајлу Обреновићу, преко Кнез Михајлове улице- главне пешачке зоне града, па све до Калемегдана, затим до Саборне цркве и кафане „?“ , уз разгледање фасада зграда,приче о значајним институцијама, као и о Калемегданској тврђави и парку, Сахат кули и Победнику,уз много занимљивих анегдота , ова шетња је била веома поучна, али и прилика за дружење ђака и наставника.