Еurope Code Week 2019

Од 5. до 20. октобра 2019 одржана је Европска недеља кодирања, Europe Code Week 2019.

Europe Code Week је основан као иницијатива којa слави креативност, решавање проблема и сарадњу кроз програмирање и друге технолошке активности. Идеја је да се програмирање учини видљивијим, да се младима, одраслима и старијим особама покаже како да идеју кодирања примене у пракси, демистификују ову вештину и мотивираше људе да уче.

Зашто кодирање? Кодирање помаже у развоју компетенција попут рачунарског размишљања, решавања проблема, креативности и тимског рада – вештине добре за све старосне групе.

Наше учешће

Наша школа – Хемијско-прехрамбена технолошка школа придружила се Europe Code Week 2019 организовањем активности под називом:

Presenting food categories by using code

Ученици II7 са ментором Пешић Горданом направили су пар презентација на тему Food categories користећи Scratch. Презентације су урађене на енглеском језику. Такође ова активност је део Code Week 4 All Challange као део активности коју је организовала партнерска школа из Грчке, а у оквиру eTwining project – „Healthy Generations“.

Presenting food categories by using code – Greece

У наставку су линкови ка нашим презентацијама урађеним у Scratch.

Vitamins

Food categories