Ученици уче струку – Двонедељна обука у ИЦ „Пирамида“ у Марибору

Као наставак прошлогодишњег Еразмус+ пројекта „Skills4Jobs“ кроз који смо осам наставника наше школе послали на посматрање наставе у сродну мариборску школу „ИЦ Пирамида“, са нашим партнерима из Словеније, ове године у периоду од 3-16. новембра организована је двонедељна обука за 10 наших ученика образовног профила пекар и месар у пратњи две наставнице стручних предмета, Драгане Палић и Јелене Рибар.

Ученици су похађали практичну наставу своје струке, учили традиционалне рецепте земље домаћина и презентовали рецепте својствене нашем поднебљу, а наставници размењивали знања и примере добре праксе са својим колегама из Словеније. Циљ пројекта је очување старих заната и промоција ручне производње насупрот масовној индустријској производњи прехрамбених производа пекарске и месарске струке.