„Tech case study 2019“

Студентски парламент Технолошко-металуршког факултета Универзитета у Београду, заједно са професорима и истраживачима факултета, а уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја организовао је ове године Прву технолошку студија случаја  „Tech case study 2019“.

Кроз два полуфинала преко 100 средњошколаца из целе Србије је имало прилику да се упозна са послом инжењера технологије и да се опробају у инжењерским вештинама кроз реалан проблем:

Замена сламчица од конвенционале једнократне пластике новим материјалима био је изазован задатак за чланове тимова.

Најбољих дванаест тимова се надметало у Финалу, 07.05.2019. године на Технолошко-металуршком факултету.

У финалу, нашу школу, представљао је ,,Еко тим„ чији су чланови:

• Марија Перишић,
  • Урош Јакимов и
  • Ђурђина Муњић

са ментором Драганом Ранковић, дипл инж., наставницом технолошке групе предмета

Тимови су представили своја решења пред петочланом комисијом коју су чинили:

• др Бојана Вукадиновић, дипл. инж. испред Центра за чистију производњу Технолошко-металуршког факултета,
  • мр Светислав Пузић, дипл. инж., директор производње Фрезенијус Медикал Кер Србија,
  • проф. др Мелина Калагасидис Крушић,
  • ас. др Александра Ђукић Вуковић и
  • студент продекан Технолошко-металуршког факултета Владимир Смуђа.

,,Еко тим„ је заузео  5. место  а чланови тима  показали изузетну иновативност, креативност, али и завидно знање у области технологије и заштите животне средине.

Технолошко решење ,,Еко тима„ можете погледати на следећем линку: