СВЕТОСАВСКИ КВИЗ ЗНАЊА

У оквиру прославе на Савиндан, 27.01.2020. године одржан је квиз знања о светој лози Немањића .Квиз је саставио вероучитељ Срећко Пантелић. Такмичиле су се две екипе, ученици из прехрамбене и хемијске смене. Победила је екипа која је представљала хемијску смену са Петром Јовановић, учеником I/2 на челу.
Ово је уједно била и последња активност који су ученици-учесници пројекта „Чувари језика и традиције“ имали, те је после проглашења победника, укратко дата ретроспектива активности које су током четири месеца трајања пројекта остварене. Поменуте су креативне радионице, калиграфија, квизови, посета Бања Луци и учешће на изложби „Креативна ћирилица“, посета изложби у Патријаршијском музеју,гледање филма о Вуку Караџићу ,квиз о народним изрекама, правим вредностима, обичајима и традицији српског народа. Све у свему, једно лепо, занимљиво и поучно искуство- пројекат у коме су ученици првог, другог и трећег разреда наше школе изузетно лепо, кроз игру и ваннаставне активности,учили и дружили се.