Сертификати и резултати овогодишње SDC2023 – STEM Discovery Campaign 2023

SDC2023 – STEM Discovery Campaign 2023 је заједничка међународна иницијатива коју организује Scientix – заједница за научно образовање у Европи

У овогодишњој 8. по реду кампањи учествовало је 50 земаља, 30.000 наставника са преко 260.000 ђака у оквиру 2248 активности из различитих научних области. Кроз различите STEM активности наставници су подстакли интересовање ученика за STEM – Наука, Технологија, Инжењерство и Математика, и помогли им да открију своје потенцијале у области STEM-a.Кампања је трајала од 1. фебруара до 30. априла 2023. , а тема овогодишње кампање је SТЕМ идентитети.
Развијањеm СТЕМ идентитета повећава сe вероватноћа да ће ученици развити научну писменост и наставити СТЕМ каријеру. Свако ко је укључен у образовање може помоћи ученицима да негују своје СТЕМ идентитете тако што ће осмислити и омогућити богата СТЕМ искуства.
У оквиру ове кампање, наставнице наше школе Марија Ракић-Љубомировић  и Гордана Пешић огранизовале су десетак активности у оквиру ове кампање а које су биле део активности eTwinning пројеката „Natural is good, Chemical is bad!“ и „Diet Inspectors“. Овим STEM  активностима било је обухваћено тридесетак ученика из I, II и III разреда наше школе. Scientix je доделио сертификате нашим драгим колегиницама у знак захвалности њиховој посвећености и подстицању интересовања ученика за STEM – Science, Technology, Engineering, and Mathematics.#SDC23   @scientix_eu