ПУТ ПУТУЈЕ

„ПУТУЈУЋА ЋИРИЛИЦА“  и пројекат о очувању нашег језика и традиције настављају свој живот и након изложбе радова из неколико земаља који су се могли видети у холу наше школе до 4.11.2022.године.

Прошлог викенда, 5.11.2022. представници овог пројекта боравили су у Берлину где их је примила и г-ђа Снежана Јанковић,амбасадор Републике Србије у Савезној Републици Немачкој.

Тога дана уприличена је свечаност за ученике и родитеље ученика Допунске школе у Немачкој, а као гости на том догађају били смо и ми, кроз прилоге, филм и причу о нашин активностима у вези „Путујуће ћирилице“.

Следећи најављени догађај одржаће се у Сремским Карлоцима, током децембра 2022.године.

У прилогу можете видети кратак филм, као и рад наше ученице Марије Јовановић, IV/1.