Пројекат „Трагом Милутина Миланковића“ у ДКЦ-у

Кроз колажни програм „Трагом Милутина Миланковића и Мике Аласа“ у Дечјем културном центру представљен је пројекат  „Трагом Милутина Миланковића“.

Подршку  ученицима и наставницима наше школе, као и школама сарадницама на пројекту, у уводном излагању  дао је председник Удружења Милутин Миланковић, господин Славко Максимовић.

Кроз презентације  и скечеве    ученици Хемијско-прехрамбене технолошке школе  приказали су гостима шта су, кроз рад на пројекту, сазнали о животу и раду Милутина Миланковића и Мике Аласа, о њиховој професионалној сарадњи као и о њиховом  дружењу и пријатељству.

Хор Геолошке и хидрометеоролошке школе  Милутин Миланковић из Београда наступио је са химном  посвећеном Милутину Миланковићу. Ученици ове школе представили су се и занимљивом изложбом у холу Дечјег културног центра.

Програм је завршен пројекцијом филма „Милутин Миланковић-путник кроз васиону и векове“ удружења Милутин Миланковић и позивом другим школама за сарадњу у наредном периоду.