Пројекат Милева Марић Ајнштајн-знаменита Српкиња на Данима европске баштине

Обавештавамо Вас да наша школа учествује у програму манифестације  ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ, која промовише културно наслеђе.

Наш скромни допринос овом програму је у томе што смо покушали да извучемо из заборава знамениту Српкињу Милеву Марић; да укажемо на значај једне од наших првих жена  која се почетком 20-ог века запутила у свет природних наука. Кроз сарадњу са удружењем жена „Милева Марић Ајнштајн“ из Швајцарске, наши ученици и наставници су истраживали живот и рад Милеве Марић Ајнштајн, а поводом 140 година од њеног рођења.

Позивамо Вас да у петак, 30.9.2016.год.,  у 13 часова,  дођете  у  свечану салу Градске општине Чукарица, на Шумадијском тргу, да се дружимо и да делимо знања и утиске.

Kоаутори пројекта

Миленија Јоксимовић,