Предавање о климатским променама у Културном центру Чукарица

У уторак, 5. марта 2019. године у Културном центру Чукарица, ученицима и професорима наше школе, гимназије Патријарх Павле, Техничке школе из Железника као и другим заинтересованим гостима, о климатским променама говорила је доцент др Јелена Луковић са Географског факултета.

Имали смо прилике да чујемо који фактори утичу на климу на нашој планети, како се мењала клима у прошлости, какве  су последице климатских промена и шта нас очекује у будућности.

У оквиру предавања, подсетила нас је и на   допринос нашег научника Милутина Миланковића  који је отпочео проучавање климе на начин који пре њега није постојао и, користећи математичке моделе, први објаснио периодизације настанка, развоја и смене ледених и међуледених доба  чиме и формално приступа заснивању своје чувене астрономске теорије промене климе.