ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА: „ПУТУЈУЋА ЋИРИЛИЦА“

Поводом Дана школе,20.10.2022.године, а у оквиру међународног пројекта о неговању ћирилице на креативан начин, у холу школе уприличена је изложба под називом : „ПУТУЈУЋА ЋИРИЛИЦА“. Изложба обухвата радове ученика из Србије: наше, Хемијско прехрамбене технолошке школе и ОШ „ Јован Стерија Поповић“, из Београда, ученика Карловачке гимназије и Богословије у Сремским Карловцима, и ученика основних школа из Бања Луке(Републике Српске), Негославаца( Хрватске) и Допунске школе на српском језику из Швајцарске.

Добра сарадња наставника и ученика ових школа, и пројекат у коме су и организацији свих активности и „ Cultour” из Бања Луке, као и „Едуко центар“ из Сремских Карловаца, а  који траје већ три године, допринела је  реализацији ове изложбе.

На отварању изложбе били су и представници „Едуко центра“ из Сремских Карловаца и Карловачке Богословије.

Изложба ће трајати у нашој школи до 4.новембра 2022.године.

Следећа станица „ ПУТУЈУЋЕ ЋИРИЛИЦЕ“ биће у Сремским Карловцима, а планира се и наставак путовања и живота ове изложбе и у другим градовима учесника овог пројекта.