О правима детета у Савету Европе

Андреа Рајичић, ученица трећег разреда наше школе, представљала је Србију на конференцији  o правима детета “Redefining power: strengthening the rights of the child as the key to a future-proof Europe” која је одржана  у Савету Европе, у Стразбуру, 13. и 14. новембра 2019. а поводом 30.годишњице Конвенције о правима детета.

Андреа је била међу дванаесторо деце из Европе која су учествовала на радионицама о учешћу деце у доношењу одлука која их се директно тичу, и  која су пред делегатима Савета Европе говорила о дечјим правима.

О свему је писала „Политика“ 19.11.2019.

Размена идеја, знања и искуства са вршњацима из различитих земаља о раду институција било је драгоцено нашој Андреи, која је и активни члан Вршњачког тима школе, те ће о свему што је доживела у Француској овом приликом, обавестити и на састанку тима.