НАСТАВАК ПРОЈЕКТА “ ПУТУЈУЋА ЋИРИЛИЦА“

По раније утрвђеном плану, 19. маја 2023. године настављен је наш пројекат “ Путујућа ћирилица“ и путовање наше изложбе – у Републику Хрватску,Негославце.

Имали смо задовољство да боравимо у основној школи у Негославцима, крај Вуковара, где су нас наши партнери на пројекту и домаћини овом приликом уз много деце љубазно дочекали. Представници општине и колеге из школе који су укључени у овај пројекат потрудили су се да нам приближе њихов крај, и школу, и потврдили су значај овог пројекта за све нас.

Наравно, и учесници пројекта из Швајцарске и Карловачке гимназије, као и Едуко центра из Сремских Карловаца, били су ту, те смо сви заједно уживали у програму који су наши домаћини осмислили. Најпре у обиласку школе, кроз радионицу калиграфије, отварање изложбе и обраћање директора школе, Бранислава Даниловца. Потом је уследило дружење уз песму и гитару- представила се наша ученица Емили Удин.

Као излет је планиран одлазак у Вуковар, ручак у ресторану „Морнар“ поред саме обале Дунава, на предивном шеталишту. У необавезном разговору и деца и одрасли су у свему уживали: у обиласку центра Вуковара, у заједничкој кафи, у сунцу које нас је окупало у поподневним часовима пред растанак.

Кратак, али врло садржајан програм и боравак у друштву оних који су окупљени око исте идеје очувања нашег језика, писма, културног наслеђа свима ће остати у незаборавном сећању.