КОНКУРС НА ТЕМУ „МОЈА ПОРОДИЦА – МОЈА СЛОБОДА“

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србијe

расписујe

КОНКУРС

НА ТЕМУ МОЈА ПОРОДИЦА – МОЈА СЛОБОДА

1. Циљ Конкурса

Циљ Конкурса је подстицање креативног изражавања ученика основних и средњих школа, видљивост и промоција ученичког стваралаштва у различитим областима креативних индустрија.

Категорије Конкурса

• Литерарно дело – есеј, песма, прича, литерарно дело у слободној форми, дужина до 2 стране, фонт 12

• Ликовно дело – слободан избор технике рада уз могућност комбинованих техника

• Фотографија- техника слободна, колор или црно/бела, формат JPEG

• Музичко дело – аудио снимак композиције, слободан избор музичког жанра у трајању до 5 минута

• Видео запис – кратки играни, кратки документарни или кратки анимирани филм у трајању до 5 минута, формат MP4

1. Учесници Конкурса

Право учешћа на Конкурсу имају сви ученици основних и средњих школа у Републици Србији, као и ученици који похађају настaву по посебном програму образовно-васпитног рада на српском језику у допунским школама у иностранству.

У категоријама  1.1, 1.2. и 1.3.  предвиђено је индивидуално учешће.

У категоријама 1.4. и 1.5. могуће је индивидуално или групно учешће .

Група може бити и читаво одељење.

1. Конкурсна документација

Учесници Конкурса своје радове треба да пошаљу у дигиталном формату мејлом на електронску адресу:

kreativni.konkurs@mpn.gov.rs

Пропратна конкурсна документација, послата као прилог у истом мејлу са радом/радовима, треба да садржи следеће податке:

• име и презиме ученика
  • разред и одељење
  • конкурсну категорију и име рада/радова
  • назив школе
  • назив образовног профила/смера
  • место школе
  • контакт податке наставника – ментора или родитеља (мејл адреса и телефон)

1. Рок за подношење пријава

Подношење пријава је 21.4.2020.-15.5.2020. године.

Пријаве пристигле након истека овог рока неће бити узете у разматрање.

1. Вредновање радова

Начин вредновања и рангирања радова утврдиће Конкурсна комисија коју именује Oрганизатор Конкурса.

У свакој категорији биће изабрани победнички радови, и то:

• победник за сваку конкурсну категорију у оквиру првог циклуса основног образовања
  • победник за сваку конкурсну категорију у оквиру другог циклуса основног образовања
  • победник за сваку конкурсну категорију у оквиру средњег образовања

1. Објављивање резултата Конкурса

Резултати Конкурса и информације о наградама које обезбеђује Организатор ће званично бити објављене почетком јуна 2020. на сајту mpn.gov.rs

1. Додатне информације

Учесници Конкурса подношењем конкурсне документације дају сагласност да Организатори Конкурса задржавају конкурсне радове, и могу да их користе у даљим активностима (публиковање, емитовање, путујуће изложбе, радионице и др.).

Учешће на Конкурсу је бесплатно и добровољно. Учесник не стиче право на било какву накнаду од Организатора или било ког трећег лица по основу свог учествовања у Конкурсу, нити Организатор има право да од Учесника захтева било какву накнаду на име узимања учешћа у Конкурсу. Учествовањем у овом Конкурсу Учесници у целости прихватају ова правила.