Колажни програм у Дечјем културном центру Београда

У четвртак, 18.04.2019. ученици ХПТШ са наставницама Горданом Пешић, Бојаном Станкић, Љиљаном Спарић и Иваном Манојловић, приказали су програм који су наменили ученицима седмог и осмог разреда основних школа.

Било је разноврсно, шарено, занимљиво: представљен је пројекат „Периодни систем елемената – Д. Мендељејев“ на коме  наша школа активно ради ове године, поводом 150.годишњице од првог представљања периодног система.

Ђаци су говорили о Дмитрију Ивановичу Мендељееву, његовом животу и раду, потом су кроз скечеве представљени неки елементи и њихове реакције…

Део представе коју су припремили ученици ОШ „Jован Дучић“, са наставницом Јеленом Муцић, веома је заинтересовао све присутне. О почецима науке, хемији и алхемији, кроз филм на енглеском језику, ученици су сазнали много детаља из историјата ове науке.

Популарно представљање науке, игра картама, кратки квиз и награде…све се брзо смењивало.

На крају је отворен и конкурс  на тему „ Да сам ја елемент“  (If I were an element), уз позив ђацима основних школа да буду оригинални и креативни, и да доставе своје радове до 15.јуна 2019.

Наша ХПТШ и компанија „Mg Mivela“ подржали су овај сусрет ђака, те је сваког ученика на изласку из сале чекало слатко послужење: ванилице и по флашица минералне воде „Mg MIvela“.