Изложба „Од античког доба до човека нове индивидуалности“

У петак, 17.фебруара 2017.године у Атријуму Дечјег културног центра Београда отворена је изложба „Од античког доба до човека нове индивидуалности“, на којој су приказани радови ученика из шест београдских средњих школа, насталих на уметничко- образовним радионицама у ДКЦБ-у током 2016.године.

И ђаци ХПТШ учествовали су у овом пројекту под покровитељством Секретаријата за спорт и омладину града Београда, и са наставницом Бојаном Станкић присуствовали отварању изложбе,

Лидија Сеничар,уредник ликовног програма ДКЦБ, нагласила је да су учесници пројекта имали прилику да уплове у богат свет културне историје цивилизације, и да трагајући за путевима остварења своје замисли, кроз резличите етапе рада, уживају у самом стваралачком чину.
Стечена знања и резултати рада приказани су и у каталогу и на портал страници www.virtuelnikabinet.mojatelje.com
Детаљније информације и слике могу се наћи и на www.dkcb.rs