Green Fest

У четвртак, 17.11.2016.год. , у едукативном делу програма међународног фестивала зелене културе ,,Green Fest’’, група ученика Хемијско – прехрамбенe технолошке школе из Београда одржали су предавање  ,,Где год се окренеш, изложен си зрачењу„.

Зрачење се не може видети, али последице свакако могу да се осете. Нејонизујуће зрачење често није присутна тема у еколошким разговорима, и зато је ово предавање било  прилика да присутни  сазнају о врстама и изворима овог зрачења, од својих вршњака, као и о утицају електромагнетног зрачења на човека.

У другом делу предавања било је речи о опреми и апаратима који представљају изворе нејонизујућег зрачења, а који када заврше радни век, постају електрични и електронски отпад.

Ученици – предавачи су: Андријана Пантелић, Милош Симић, Катарина Степановић, Лука Аћимовић, Милица Стојишић, Маријана Јовановић, Александра Рехак и Невена Штибељ.

Ментори ученика: Драгана Ранковић и Миленија Јоксимовић