Градимо мостове на Балкану – посета Скопљу

У оквиру регионалног пројекта „Building Bridges for Balkans“ подржаног од Регионалне канцеларије за сарадњу младих (Regional Youth Cooperation Office – RYCO), пет ученика и два наставника наше школе учествовали су у другој пројектној размени у Скопљу од 19-23.11.2018. године. Са партнерима на пројекту, школама ЈУ „28. јуни“ из Источног Сарајева, и СЕПУГС „Васил Антевски Дрен“ из Скопља, делегација наше школе учила је како се живи у мултикултуралној средини, како се поштују други, њихова различитост и њихове потребе, обишла знаменитости Скопља, града који у себи носи и Исток и Запад, и на крају засадила дрвце као знак пријатељства са школама партнерима. Пуни добрих вибрација и лепих успомена, наши ученици кроз овај пројекат развијају пријатељства за цео живот и упознају културу и обичаје земаља у региону.

За више информација посетите Фејсбук страницу пројекта (ttps://www.facebook.com/bridgesforbalkans/) и блог пројекта (https://buildingbridgesforbalkans.wordpress.com/).