EU Code Week – од 10. до 25. октобра 2020

EU Code Week је иницијатива која има за циљ да свима на забаван и занимљив начин приближи кодирање и дигиталну писменост. Учење кодирања помаже нам да схватимо свет који се брзо мења али и да  развијамо вештину кодирања и рачунарског размишљања уз помоћ којих бисмо  истражили нове идеје и иновирали за будућност.
Тим поводом, у нашој школи  12. октобра 2020. године, биће организован догађај под називом „Eat Smart Save Your Land Belgrade“.

Ђаци ће у Scratch app, кодирати кратку причу уз менторство наставнице Весне Јевтић. Кроз причу и кодирање, ученици ће  се позабавити проблемом расипања хране и подизању свести о неопходности паметног и штедљивог руковања храном, доброг планирања оброка, куповине хране, поновне употребе остатака и донирања хране.