eTwinning Quality Label – Национална ознака квалитета

У образложењу комисије за доделу Националних ознака квалитета међународниох пројеката пише: За пројекат „Healthy Generations““Одличан пројекат – лепо је осмишљен, и још лепше спроведен. Ентузијазам наставника и ученика се осећа у доприносу. Пројекат испуњава све стандарде на високом нивоу.“За пројекат „Our Earth – Our Responsibility““ Похвалан је труд наставнице да ученике додатне наставе из хемије укључи у пројекат и кроз креативне и друштвено корисне активности научи их да чувају природу и све око себе.“
eTwinning портал је покренула Европска комисија за образовање са циљем охрабривања сарадње између школа у Европи. Ученици наше школе од 2015. године сарађују са својим вршњацима преко овог портала. Ове године добили смо две  Националне ознаке квалитета које додељује Фондација  Темпус и Национални тим за подршку. Око 20 ученика II7 и II8, под менторством наставнице хемије  Гордане Пешић, учествовали су у разноврсним активностима у оквиру ова два пројекта. На пројектним активностима, ученици  наше школе су сарађивали са партнерима  из Грчке, Јордана, Аустрије, Туниса, Азербејџана, Турске, Бугарске, Италије и Шпаније. Кроз рад на пројектима, ученици су развијали животне вештине и кључне компетенције неопходне за живот у савременом друштву. Пројекат  „Healthy Generations“ прерастао је у одобрени КА229 Ерасмус+ пројекат, школска партнерства за размене „Eat Smart Save Your Land“, који ће финансирати Европска унија.