Пројекат: A CULTURAL JOURNEY (ПУТОВАЊЕ КРОЗ КУЛТУРУ)

Пројекат нуди сјајну прилику ученицима да сазнају и прихвате разлике између различитих култура. Омогућиће им да постану свесни сопствених вредности и вредности које припадају партнерским земљама.Пројекат траје до јуна 2021.Координатор и ментор ученицима у нашој школи је професорка Бојана Станкић.

Главни циљеви пројекта: Развијати свест о сопственој култури, као и култури других народа, упознати и доживети културе различитих земаља, проширити поглед ученика на свет који има различите културне елементе,промовисати културне отворености, подстаћи жељу за познавањем традиција и обичаја специфичних за сваки регион, приступати с поштовањем и толеранцијом различитим културама, захваљујући препознавању културног богатства и различитости, видећи културу као подручје за развој креативности.
Развијајући језичке и ИКТ вештине и креативност, представљајући нашу културу,обичаје и традицију,наши ученици ће имати прилику да се на овом пројекту упознају са вршњацима-тинејџерима из Турске, Грчке,Румуније Италије, Шпаније, Потугала, Пољске, Албаније и Грузије.