Рачунарска секција

Рачунарска секција ХПТШ пре свега развија свест о значају ИКТ у савременом друштву.

Чланови ове секције имају могућности за проширивање, продубљивање и надограђивање квалитетних знања и вештина из неговање уметничке, медијске и дигиталне писмености и културе.

Код наших чланова подстичемо истраживачки рад, креативност и развијамо технике учења. Наш рад подразумева да се члановима увек поставе неки задаци који захтевају напредније коришћење програма и већи ангажман чланова тима. Наравно у свему томе подстичемо да изразе своју креативност и знање покажу их кроз рад.

Иако смо секција која траје тек две школске године наш резултати су видљиви:

• Део смо образовог програма међународног фестивала зелене културе Green fest-a већ две године.
  • Активно смо учествовали у међународном пројекту ,,Милева Марић Ајнштајн – знаменита Српкиња„.
  • Графички уређујемо школски часопис ,,Пипета и бирета„.

Рад у рачунарској секцији својим члановима поред нових знања и вештина нуди и дружење и добру забаву!