Три пута размисли, па онда баци

Наша школа учествује у још једном пројекту из области екологије. У питању је партнерство на Еразмус+ пројекту “Upcycling.’’ Пројекат ће трајати две године, а тема пројекта је пренамена предмета. Најлакше је купити ново, али и најскупље. Мало јефтиније је рециклиње, а најефтиније је када неком предмету дамо другу сврху, када му мало променимо облик, али и употребну вредност. И ту се не ради само о рационализацији потрошње, већ и изражавању сопствене, понекад мало запостављене, креативности. Зато треба размислити пре бацања панталона, дугмади, стаклених флаша, тегли и других ствари. Таквој врсти рационално-креативног промишљања ће служити наше радионице. Планирано је да за време трајања пројекта буду реализоване бројне корисне радионице, како пре сусрета са другим учесницима у Румунији, Словенији и Србији, тако и за време посете поменутим државама.

Пре првог сусрета који ће се одржати у Румунији  је било потребо изабрати лого пројекта. Сва деца су учествовала и слала своје креативне предлоге. Током првог круга гласања, изабрано је три предлога, а у другом, финалном, изабран је лого пројекта.

Захваљујемо се свим учесницима, а предлоге осталих учесника ћете моћи  да видите на изложби у холу школе.