Наша школа добила је ознаку e Twinning школе

Са поносом вас обавештавамо да је наша школа добитник ознаке eTwinning школе за 2021-2022. Ово признање се додељује школама које препознају важност и вредности eTwinning-а, укључујући га у школску праксу и стручно усавршавање уз подршку школског руководства. Ознака eTwinning школе представља потврду квалитета и потенцијала награђене школе.

eTwinning платформа је део програма Еrasmus+, програма ЕУ за образовање, обуке, омладину и спорт. Платформа која већ дужи низ година повезује школе, наставнике и ученике, широм Европе, кроз различите пројекте.

До сада су наставници и ђаци наше школе учествовали у око 30 eTwinning пројеката.  У току школске 2020/2021 године активно је неколико пројеката, у којима наставници и ученици кроз креативан рад и сарадњу са другим школама развијају своје компентенције и вештине.

1. Skill4jobs – Regional Cooperation – Весна Јевтић
  2. A Cultural Journey – Бојана Станкић
  3. Eat Smart. Save your Land – Весна Јевтић, Гордана Пешић, Даница Друловић, Марија Ракић-Љубомировић, Ивана Манојловић
  4. Green Environment – Гордана Пешић, Даница Друловић, Ивана Манојловић