Конкурс у оквиру пројекта „Милева Марић Ајнштајн-знаменита Српкиња“

У оквиру међународног пројекта

«МИЛЕВА МАРИЋ АЈНШТАЈН – ЗНАМЕНИТА СРПКИЊА»,

Хемијско-прехрамбена технолошка школа из Београда и

Удружење жена „Милева Марић Ајнштајн“ из Цириха,

уз подршку Друштва физичара Србије,

расписују

КОНКУРС

за литерарно-истраживачки рад на следеће теме:

1. Љубав и научни рад Алберта и Милеве Ајнштајн
  2. Научна знатижеља младих Алберта и Милеве Ајнштајн
  3. Студирање и научна истраживања Алберта и Милеве Ајнштајн

Конкурс је намењен ученицима основних и средњих школа из Србије и Швајцарске.

Препоручена литература:

• Подвиг младог Ајнштајна: девет чланака који су утемељили модерну физику, превод: Вукота Бабовић, Божидар Аничин (Микрокњига, Београд, 2005)
  • Ђорђе Крстић, Милева и Алберт Ајнштајн, љубав и заједнички научни рад        (Академска књига, Нови Сад, 2007)
  • Радмила Милентијевић, Милева Марић Ајнштајн – живот са Албертом Ајнштајном (Просвета, Београд, 2012)
  • Милан Поповић, Једно пријатељство, Писма Милеве и Алберта Ајнштајна Хелени Савић  (Плато, Београд, 2005)
  • Albert Einstein / Mileva Marić, The Love Letters (Princeton University Press, Princeton, 1992); Lettres d’amour et de science (Seuil, Paris, 1993); Љубавна писма (1897–1903) (Матица Српска, Нови Сад, 1998)
  • Ann M. Hentschel and Gerd Grabhoff, ALBERT EINSTEIN “Those Happy Bernese Years” (Staempfli Publishers Ldt. Bern, 2005)
  • Svetska godina fizike 2005, Katalog izložbe (Društvo fizuičara Srbije i Crne Gore, Galerija nauke i tehnike SANU, Švajcarska agencija za razvoj i saradnju, Beograd, 2005)

Рок за пријаву радова је 20.10.2016.године.

Радове слати на адресу: hptskola@gmail.com   са назнаком за конкурс ММА.

Најбољи радови биће награђени.