„ЗВЕЗДОБРОЈЦИ“ – ТРИБИНА О МИЛУТИНУ МИЛАНКОВИЋУ

У оквиру пројекта Трагом Милутина Миланковића, уз подршку  Градске општине Чукарица, у петак, 25. јануара  у Културном центру Чукарица одржана је трибина о Милутину Миланковићу.

Ученицима наше школе, Спортске гимназије, Техничке школе из Железника као и њиховим професорима и другим гостима о Милутину Миланковићу и другим звездобројцима говорила је Александра Нинковић Ташић, председник Образовно-истраживачког друштва Михајло Пупин и аутор  Пупин меморијалног пројекта у земљи и региону .Такође је и аутор књиге „Звездобројци“ у којој је писала о Милутину Миланковићу, Михајлу Пупину и Николи Тесли.

Александра је са посетиоцима трибине поделила  своја знања о Милутину Миланковићу као и Пупину и Тесли и многим знаменитим људима који су били њихови савременици. Упознала нас је са мање познатим чињеницама о животу и раду Милутина Миланковића до којих је дошла кроз свој истраживачки рад и о којима пише у својим књигама.

У надахнутом излагању, зачињеном бројним цитатима, са посетиоцима је поделила шта је научила од  „звездобројаца“ проучавајући њихов рад и младим људима у публици пренела важне поуке за њихово одрастање.