Завршна трибина у ГО Чукарица

На завршној трибини у оквиру пројекта „ММА- знаменита Српкиња“, одржаној 8.јуна 2016.године у Свечаној сали ГО Чукарица, приказан је целокупан ток пројекта, са многобројним различитим активностима, сусретима учесника пројекта из основних и средњих школа Београда. Присуствовали су професори и ученици из Земунске гимназије, Техничке школе из Железника, ОШ Веселин Маслеша, као и представници Канцеларије за младе ГО Чукарица, ДКЦБ-а и чланови Друштва физичара Србије.

Учесници трибине су имали прилику да добију одговор на питање Зашто је важно проучавати природне науке?  Свој пут од школске клупе до уласка у свет науке изложиле су Александра Димић и   Јасмина Мирић.

У живој дискусији, ученици основних и средњих школа показали су заинтересованост за свет природних наука и ових младих амбициозних научница, чији су примери заиста инспиративни.

Како је ово био завршни сусрет пројекта ,,Милева Марић Ајнштајн – знаменита Српкиња„, учесници пројекта су се осврнули на активности планиране и реализоване током пројекта, уручене су захвалнице учесницима пројекта, сарадницима на пројекту и партнерима пројекта: Канцеларији за младе ГО Чукарица и  Дечијем  културном  центру  Београда.