Сусрет са Милевом Марић Ајнштајн у ДКЦБ

У оквиру пројекта Милева Марић Ајнштајн-знаменита Српкиња, 25. априла 2016. године у Дечјем културном центру града Београда, одржана су два програма.

Програм је отворила проф. др Мирјана Поповић Божић са Института за физику.

У оквиру богатог програма, резултате својих истраживања о животу и раду Милеве Марић Ајнштајн  представили су ученици ОШ“Васа Чарапић“, ОШ“Бранислав Нушић“ и ОШ“Веселин Маслеша“, а кроз плес, глуму и поезију посвећене Милеви и Ајнштајну представили су се ученици Хемијско=прехрамбене технолошке школе,Четврте београдске гимназије, Математичке гимназије, Земунске гимназије и Техничке школе “Железник“.

Захваљујући Друштву физичара Србије, у Атријуму Дечјег културног центра  публика је могла да види изложбу плаката о животу Милеве  Марић Ајнштајн, а изложен је и плакат као и еколошки сапуни са ликом Милеве Марић чији су аутори ученици Четврте београдске гимназије.

У оквиру програма,представљен је и фотоелектрични ефекат за који је Ајнштајн добио Нобелову награду.

Програм је завршен приказивањем филма “Ми смо Ајнштајн“ аутора Радована Бранкова.

Више о догађају можете видети на сајту ДКЦБ, а више детаља о пројекту на  milevema.blogspot.rs.