ШЕКСПИРУ И КЊИГАМА У ЧАСТ – ЧАЈАНКА У КАБИНЕТУ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Последњег радног дана априла, ове године, обележили смо месец књиге и Међународни Дан књиге пригодном приредбом и дружењем у кабинету енглеског језика.
Професорка енглеског језика, Бојана Станкић и њени ученици припремили су кратак али садржајан програм Шекспиру у част:

Напре је Андреа Живановић, ученица IV-4,говорила је о Шекспировом животу и његовом делу, посебно о „Хамлету“.
Најпознатији монолог- „Бити или не бити“- маестрално је говорила Емили Удин, ученица I-2, која је потом на енглеском језику говорила и део из „Ромеа и Јулије“- сцена на балкону.

Тим дечака из I-1,Танасије Бајић, Михајло Милинковић и Димитрије Сибиновић, припремили су презентацију о Шекспиру и Верони,месту дешавања познате љубавне трагедије о Ромеу и Јулији.

На крају је и Емили Удин повезала Италију и Шекспира, и поменула неколико Шекспирових дела која су смештена у Италију: „Јулије Цезар“- у Риму,“Млетачки трговац“ – у Венецији, „Два витеза из Вероне“ и „Ромео и Јулија“-у Верони.У одличној атмосфери, са публиком ученика из I-1,као и неколико професора, педагога и директорке школе, након приредбе смо уз чај, колачиће и књиге сви потврдили да су овакви сусрети потребни и да нас повезују и оплемењују.

Хвала свима на учешћу и догодине славимо 10.година обележавања овог важног датума у нашој школи!