ШЕКСПИР И ХЕМИЈА

И ове године, 23.април- Светски Дан књиге обележен је у нашој школи на већ традиционалан начин: разговором о књигама, Шекспиру, дружењем и чајанком у кабинету за енглески језик.

Уз две презентације : Шекспир и хемија, и Шекспиров језик у „Хамлету“, ученици  I/3, II/3, II/4 и   IV/4 и њихова наставница Бојана Станкић допринели су да овај дан буде посебан и за памћење.

У пријатној атмосфери, уз енглески чај и колачиће, сви присутни ђаци, као и наставнице Миленија Јоксимовић, Гордана Пешић и педагог школе Слађана Ђурић Радовановић, имали су прилике да сазнају који детаљ више о Шекспировом језику, и да се заједно запитају да ли је Шекспир знао хемију или је само користио песничку слободу када је у својим делима помињао отрове, љубавне напитке, бунике итд.