Радионица у ОШ „Веселин Маслеша“

У сарадњи са Тимом за професионалну оријентацију и каријерно вођење и саветовање, пројекти „Пронађи праву формулу“ и „Girls can do IT“ представљени су у основној школи „Веселин Маслеша“.
У среду 25. октобра 2017. године, ученице наше школе Ана Јовић, Јована Јокић и Наталија Вирић, учеснице ACES пројекта „Girls can do it – you and me in IT“ са професорком Весном Јевтић, и професорком Бојаном Станкић испред Тима за професионалну оријентацију школе, посетиле су основну школу „Веселин Маслеша“ и одржале радионицу одабраним ученицама седмог и осмог разреда на тему жена у ИТ сектору.
Наши другари из ОШ „Веселин Маслеша“ и њихове наставнице и стручни сарадници били су дивни домаћини, али и заинтересовани слушаоци.
После уводне презентације, уследила је занимљива дебата – размена идеја и ставова о важности одлуке о избору занимања и већег учешћа девојака у IT сектору.
Наши домачини   исказали су жељу за поновним дружењем. Хвала на гостопримству, другари!