Пројекат Милева Марић Ајнштајн на Базару креативних идеја и постигнућа

Позиву BAZAART-a и партнера: ДКЦ Београда, Малог позоришта „Душко Радовић“, Центра за драму у едукацији и уметности Cedeum и Bitef teatra који су организовали трећу националну конференцију под називом

УЧЕСТВУЈ!

Стваралачка партиципација у уметности и образовању од 12-14. маја 2017. године у Београду,

одазвала се и наша школа.

„Стваралачка партиципација настаје када учесницима омогућимо да активно учествују, не само у усвајању, већ и у креирању садржаја. Ова високо демократска пракса мења лице и позоришта и образовања јер, директивно вођење процеса учења и стварања замењује сарадничким, партнерским, а рецептино учење и интерпретацију преображавају у дијалог и интерактивни рад.“

У опису циљева ове манифестације препознали смо оно чиме се и ми у школи, у различитим пројектима и активностима, бавимо. У оквиру програма, на Базару креативних идеја и постигнућа, и постер презентацији, 13.маја ове године представила се и наша школа са пројектом „Милева Марић Ајнштајн-знаменита Српкиња“

Уз постере, презентацију реализованих активности на пројекту, квиз питања о животу и делу Милеве Марић Ајнштајн, дијаграм љубави, као и песме посвећене нашој знаменитој Српкињи, ауторке Катарине Степановић, матуранткиње наше школе, наш штанд је привукао велику пажњу посетилаца.

Ивона Мадарас, Павле Попић, Кристина Лилић и Катарина Степановић, матуранти наше школе, раздрагано су делили своја искуства и утиске о учењу кроз стваралачку партиципацију, на примеру нашег пројекта. Наставница Бојана Станкић подржала их је у томе.