ПРЕДСТАВА „РАСКРШЋЕ“ У НАШОЈ ШКОЛИ

У оквиру пројекта „Драмимо заједно“ припремљена је представа „Раскршће“ намењена ученицима средњих школа. Ова представа нам приказује проблеме које имају млади са
својим родитељима и вршњацима.

Упознали смо Анђу и њене љубавне проблеме и проблеме везане за сопствени изглед. Миа има недостатак самопоуздања, јер нема никога на кога може да се ослони; јако је љубоморна, а занемарена је од стране родитеља. Ту је и Милош, фудбалер, који треба да испуни амбиције свога оца, али због повреде то није у могућности и тражи спас у лошем друштву и дроги. Ученици – глумци су нам врло уверљиво приказали ситуације из живота ових младих. У некима смо се препознали.
После представе смо имали прилику да кроз интеракцију са глумцима и интервенције на сцени, разменимо нека размишљања о приказаним ситуацијама и да понудимо нека
решења проблема.

Представа нас је толико заинтригирала да нисмо обраћали пажњу на време и колико смо се задржали у школи.