Округли сто ,,За насиље нема оправдања„

Насиље у школи нарушава безбедност младог човека и може озбиљно угрозити његов нормалан психофизички развој.

Према истраживањима, у нашој земљи, чак 20-27% школске деце изложено је насиљу међу вршњацима.

Насиље се догађа у свакој школи. Једина је разлика у томе што се „добре“ школе за разлику од оних „лоших“ боре с тим проблемом и у његовом решавању сарађују сви.

У циљу превенције насиља у нашој Школи, рачунарска секција у сарадњи са Тимом за заштиту ученика од насиља, злостављања и занемаривања реализовала је 11.05.2013.године,  округли сто под називом ,,За насиље нема оправдања„.

Видео материјал за радионицу припремили су чланови рачунарске секције.

Округли сто су водиле ученица Данијела Кухут, која је припремила и видео материјал за овај скуп, и наставница Драгана Ранковић, ментор рачунарске секције.

Предлажемо свим члановима вршњачког тима, као и одељењским старешинама,  да материјале које вам представимо, искористе за почетак разговора о овој теми а на часовима одељењског старешине.