ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ЉУДСКИХ ПРАВА

У петак, 9.12.2022. године представници Ученичког парламента и Вршњачког тима школе састали су се да обележе Дан људских права- 10.децембар.

Тема: Права и обавезе ученика.

На састанку су присуствовали и професори Славка Љиљак, Бојана Станкић, Светозар Јованчић и педагог школе Слађана Ђурић Радовановић.

О теми је било речи и кроз есеј из угла једне средњошколске о људским правима у 21.веку- прочитан је рад једне наше бивше ученице.

Такође,имали смо изузетну прилику да о овој теми, као и о одрастању и школовању у нашој школи садашњи ђаци чују и из угла бивше ученице прехрамбеног смера, а сада стручне сараднице у области социјалне заштите и програмске координаторке, наше Монике Ајвазовић. Она их их је позвала и на сарадњу, и учешће у ваннаставним активностима и пројектима.Истакла је значај активизма младих  на различитим пољима, како у школи тако и у локалној заједници, са циљем да млади утичу и на своју будућност.