Europe Code Week 2021

Europe Code Week 2021 или  недеља кодирања одржана је од 9. до 24. октобра 2021. године.  Као и претходних година  учествовали су у овом догађају и  ученици наше школе у оквиру активности Internet safety. Активност се одвијала под менторством професорке Гордане Пешић, а учествовали су ученици II9, Анастасија Г. и  III7, Николина К., Ана Ј. и Вукашин И.

Безбедност деце на интернету је веома важна за родитеље, наставнике и друштво у целини. Кроз ову активност желели смо да упознамо/упозоримо ученике на правила којих треба да се придржавају док су на мрежи. Користећи апликацију Scratch ученици су програмирали своје интерактивне приче, игрице или анимације – везане за безбедност деце на интернету.

Своје креације наши ученици и ученици партнерских школа поделили су са другим члановима интернет заједнице на Padlet-у, који можете погледати на  линку који следи.

Браво наши програмери!

Made with Padlet