Пројекат: MY JOB, MY FUTURE (МОЈ ПОСАО, МОЈА БУДУЋНОСТ)

Тим за професионални развој наше школе, ученици трећег и четвртог разреда и професорка Бојана Станкић, укључили су се у међународни пројекат MY JOB, MY FUTURE  (МОЈ ПОСАО, МОЈА БУДУЋНОСТ).

Опис пројекта:

Стручне школе из 7 различитих земаља одлучиле су да покрену пројекат на тему професионалног развоја и размене своја знања и искуства са другим ученицима широм Европе, користећи енглески као други језик. Наставници желе да ученици користе енглески језик за комуникацију у стварној ситуацији са другим ученицима како би учење било смислено.

Ученици имају између 15 и 19 година , а пројекат ће трајати једну школску годину (од септембра 2021. до јуна 2022. године).

Пројекат се углавном бави начином на који ученици живе током свог програма стручног оспособљавања. То је одличан начин да једни другима откријемо „будуће“ послове, жеље и стремљења, као  и културе једни других.

Циљеви пројекта су:

·   размена информација, идеја, знања и искуства о стручним обукама и будућим каријерама, и другим темама које занимају младе.

·  тимски рад са  различитим партнерима на сличним темама.

·   да ученици открију и науче о другим земљама и културама.

·   развију ИКТ вештине  (користе Веб 2. алате, неколико медија (е-пошту, видео записе, аудио записе – презентације, игре и интервјуе).

Прве активности  – састанак нашег тима и објашњења идеје и циљева пројекта, подела  задатака, као и размена идеја у вези припреме лога и постера пројекта су већ  реализоване. До краја октобра у плану је и изложба првих радова на паноима школе.