E- Twinning : VALUES ARE UNIVERSAL (ВРЕДНОСТИ СУ УНИВЕРЗАЛНЕ)

Школе из шест земаља света ( Турске, Јордана,  Италије, Португала, Румуније и Србије)  удружило се у заједничком раду на пројекту под називом VALUES ARE UNIVERSAL  (ВРЕДНОСТИ СУ УНИВЕРЗАЛНЕ).

Вршњачки тим наше школе – ученици првог, трећег и четвртог разреда, са координатором проф. Бојаном Станкић – прикључио се овом занимљивом пројекту у октобру 2021.

Пројекат ће трајати до краја школске године, а основни циљ је да млади буду свесни које су то универзалне вредности које треба неговати, а о којима ће се разговарати, и на креативан начин им се приближити, за бољи, срећнији живот.

Очекивани исходи су, између осталог, да се ученици повежу, стекну увид о различитим културама земаља-учесника у пројекту, а све кроз учење енглеског језика, на забаван  и оригиналан начин.

Прве активности у октобру су већ реализоване.

Лого, слоган и постер пројекта су изабрани од мноштва предлога, а ђаци и наставници су имали и прву прилику да се и упознају и размене мисли и идеје.

Преко Зум платформе одржан је први састанак 28.10.2021, коме се прикључило преко 70 учесника, који су представили себе, своја интересовања, своје школе, а кроз заједничку активност – Values AnswerGarden- су се већ овом приликом сложили да су универзалне вредности: поштовање, љубав, пријатељство…