Чукарички експеримент

У суботу 14.10.2017. одржана је манифестација „Дан науке – Чукарички експеримент“ на тргу „Код чесме“ у Пожешкој улици, на Бановом брду. Други по реду „Чукарички експеримент“ отворио је председник општине  Чукарице, Срђан Коларић, која је била и покровитељ манифестације.

Хемијско-прехрамбено технолошку школу представљало је двадесетак ђака из оба подручја рада, који су своје умеће и стечено знање током школовања показали посетиоцима. Један део ђака је кроз занимљиве огледе: Ватра без пламена, Магичне чаше, Запаљиви балони од пене …. показао магичну страну хемије. Други део ђака је показао и објаснио:  Шта то „грицка“ наше зубе, како се одређује Тврдоћа воде, како се прави Лосион за лице….показујући примену стеченог знања.
Поред ученика наше школе , на манифестацији су учествовали и ђаци из XIII београдске гимназије и О.Ш. „Милош Црњански“. Циљ манифестације је био популаризација науке првенствено код младих нараштаја, али и шире.
Пешић Гордана, професор хемије