БИЛИ СМО НА КОНФЕРЕНЦИЈИ :TELL ME YOUR DIGITAL STORY

У суботу , 4.марта 2023. године, на факултету Др Лаѕар Вркатић у Новом Саду , одржаана је коференција за наставнике енглеског језика. Конференцију,тј. SIG DAY је организовала ЕLTA – асоцијација наставника енглеског језика, са темом : TELL ME YOUR DIGITAL STORY.

Проф. Бојана Станкић узела је учешће на овом стручном скупу, као предавач, са темом : Stories that matter to us.

Представљајући е -Twinning пројекат који се реализује у нашој школи, као пример добре праксе, поделила је искуства са колегама, као и примере радова њених ученика.

Говорила је о дигиталном приповедању- техници помоћу које се могу обрадити различите теме које младе интересују,а при том ученици развијају вештине,као што су креативност, оригиналност, самопоуздање, рад у тиму.Кратки филмови о различитим темама (о здрављу и исхрани, образовању,екологији, компостирању, ћирилици итд.) били су врло запажени.